Hírek
Hírek : Az év mérkőzése.

Az év mérkőzése.

2005.03.10. 16:02

Mi mást is várhatna az ember, Európa két legjobb bajnokságát egyaránt nyolc ponttal vezető, két klubóriástól, a spanyol Barcelona és az angol Chelsea gigászi összecsapásán, mint kiváló focit. Na de ennyire jóra, talán kevesen számítottak.

A pótolhatatlan Frank Lampard és az edző, José Mourinho örül csapatuk továbbjutásának.

A Stamford Bridge-re nagy reményekkel érkező katalánok, hamar megfáztak a londoni hidegben. A kékek hidegzuhanya a 8. percben kezdődött, amikor, Kezman kiugrása után, középre gurított az érkező Gudjohnsennek, aki a Marquezt helyettesítő, Oleguert becsapva, a hálóba emelte a labdát. Aztán a 17. minutumban, egy Barca védőn irányt változtató hazai próbálkozásba csak belekapni tudott, Víctor Valdés, így a kipattanóra érkező Lampard tovább növelte az előnyt. Majd 2 perccel később, a villámléptű, Duff gurította el a játékszert, a  kijövő, spanyol kapus lába mellett. Így 19 perc elteltével 3-0-ra vezetett a Chelsea, padlóra küldve a Barcelona-t. A meccs azonban egy brazil varázsló, Ronaldinho révén óriási fordulatot hozott. A FIFA év játékosa zavazás győztese, először a Paulo Ferreira kezezéséért, Collina játékvezető által, megítélt büntetőt váltotta gólra. Majd álló helyzetből, külsővel, a kapu jobb alsó sarkába emelt, a labdát csak szemmel követő Petr Cech hálójába (a cseh kapus enyébként a párharc előtt azt nyilatkozta, hogy soha életében nem fog gólt kapni Ronaldinhotól-hát most rögtön kettő is a hálójába akadt, a braziltól.) Így a félidőben 4-4-el, idegenben lőtt több góllal, a barceloniaiak álltak továbbjutásra. A második játékrészben talán rájöttek a csapatok, hogy a BL történetének egyik legjobb első félidejét produkálták, ezért kicsit visszavettek az őrült tempóból. De volt itt például Iniesta illetve Joe Cole kapufa, Puyol gólvonalon megfogott fejese, illetve Valdés bravúrok. A labdát 65-35 százalékban birtokló spanyolok ráfáztak elpuskázott helyzeteikre, mert a 76. perben, egy szöglet utáni (mi más után?) csúsztatással, a csapatkapitány John Terry továbbfejelte Mourinho csapatát, mivel ezután már nem tudott újra csodát tenni Riijkard gárdája.

A meccs két hőse:

John Terry

és Ronaldinho

Nyilatkozatok:

José Mourinho, a Chelsea, portugál edzője:

- A játék képe ötpercenként változott. Éppen be akartam hozni Robert Huthot középcsatárnak, hogy lefejelgesse a labdákat, amikor Terry szögletből megszerezte a negyedik gólt. A német fiút ezért csak a végén cseréltem be, de akkor már eredeti helyére, a védelem közepére. A gól után nem volt időnk fellélegezni sem, hiszen tudtuk, még nincs lefutva a meccs. Kívánom a Barcelonának, hogy nyerje meg a spanyol bajnokságot. Ha minket elbúcsúztattak volna, azt kívántam volna, hogy nyerjék meg a BL-t. Nagyon boldog vagyok, hogy legyőztük azt a csapatot, amelyet a sajtó Európa legjobbjaként aposztrofált.

Frank Riijkard, a Barcelona, holland edzője:

- Megfizettük az árát az egyéni hibáknak, de felhívnám a figyelmet arra, hogy elég lehetőségünk volt ahhoz, hogy mi jussunk tovább. A Chelsea a hátránya ellenére kontrákra játszott, mi pedig veszélyes helyeken veszítettük el a labdákat. Nulla-háromnál teljesen meg voltunk döbbenve, de sikerült felállnunk a padlóról, és emiatt lett nagyon jó a mérkőzés. Nyílt volt a továbbjutás kérdése, mindkét oldalon több lehetőség is adódott, ám Terry gólja kiütött minket. A játékosok reklamáltak valamit a negyedik kapott gól után, de megvallom őszintén, én a kispadról nem láttam semmi szabálytalanságot. Jó benyomást keltettünk a futballt szerető szurkolókban, de nem mi jutottunk tovább…

John Terry, a Chelsea, angol középhátvédje-a mindent eldöntő találat szerzője:

- Nagyszerű teljesítményt nyújtottunk, mindenki a legjobbját hozta. Három-nullánál minden olyan csodálatosnak tűnt, ám amikor az első félidőben kaptunk két gólt, ez az érzés elveszett. A második félidőben nagy nyomás alá helyeztük a Barcelonát, és ez láthatóan nem ízlett nekik. Sok van még hátra addig, hogy megnyerjük a sorozatot.

A játéknap többi mérkőzésén:

A Milan ismét 1-0-ra győzte le a Manchester United-et, ezúttal otthon, a San Siróban, megint csak Hernán Crespo góljával.

Crespo egymaga elintézte a manchesterieket.

A Lyon úgy gondolta nem elég egyszer, idegenben 3-0-al a padlóra küldeni a Werder Brement, ezért otthon 7-2-re alázták Lisztes Krisztián csapatát (aki egyébként nem játszott). A francia bajnok legjobbja a mesterhármast lövő Wiltord volt.

Talán már sajnálják az Arsenalnál, hogy a nyáron elengedték Wiltordot.

Az Inter-Porto mérkőzést március 15.-ére halasztották, mivel egyszerre nem tudnak két meccset játszani a San Siróban.