Fordulók
Fordulók : 30. forduló

30. forduló

2005.03.23. 17:32

A három nagy: a Chelsea, a Manchester United és az Arsenal egyaránt begyűjtötte a három pontot kevésbé sikeres ellenfelétől. Míg a forduló meccsén, egy városi rangadón, az ötödik Liverpool győzelmével már csak négy pontra van, a helyi rivális Evertontól.

A csapatkapitány Gerrard gólöröme.

A listavezető Chelsea 4-1-re verte a kiesés elől menekülő Crystal Palace-t. Azonban nem volt ez olyan sima meccs, mint amit a végeredmény mutat, hiszen a félidőben még csak 1-1 volt az állás (mindkét gólban egyébként a Chelsea kiválósága Frank Lampard volt a főszereplő, aki először gyönyörű távoli bombával jutatta vezetéshez a kékeket, majd az első játékrész hajrájában a, vendégek szögleténél, a rövid oldalon nem találta el a labdát, amit a finn Riihilahti használt ki.) Aztán az 54. percben Joe Cole vette be újból Király Gábor hálóját. A magyar kapus erről a találatról nem tehetett, mivel egy védő takarta előle a kilátást a lövésnél. Viszont a következő hazai gólban már zsírosan benne volt, amikor is Kezman ártatlan labdáját a lábai között ejtette be honfitársunk. A szerb támadó még a hosszabbításban megduplázta góljai számát, amikorra már a másik magyar, Torghelle Sándor is lehetőséget kapott.

Királyról ezúttal nem bravúrjai miatt beszéltek az angolok.

Mégis volt minek örülnie a Premier League magyar drukkereinek, hiszen a West Bromwich idegenben szintén 4-1-re verte a Charltont, Gera Zoltán két gólpasszával.

Gerát a holland PSV Eindhoven is megkereste.

Az üldöző Man.United és Arsenal egyaránt 1-0-ra nyert, Cristiano Ronaldo illetve Robin Van Persie góljaival, a Fulham illetve a Blackburn ellenében.

Van Persie gyönyörű gólja három tételben:

Match action picture

A liverpooli városi rangadón a 27. percben Steven Gerrard szabadrúgás góljával szereztek vezetést a vörösök. Majd öt minutummal később Luis Garcia bólintott Nigel Martyn hálójába, miután a hálóőr csak kapufára tudta tolni a spanyol Fernando Morientes csavarását, amire a gólszerző érkezett. A 77. percben aztán a Liverpool cseh csatára Baros rúgta fel piros lapot érően az Everton középhátvédjét Stubbs-ot. Az emberfórt azonban csak Tim Cahill tudta kihasználni, így Rafa Benítez gárdája 2-1-es győzelmével, már csak négy pontra van a BL indulást érő negyedik helytől.

Charlton Athletic-West Brom. 1-4 (Johansson 24., ill. Horsfield 9., Earnshaw 73., 84., 90., az utolsót 11-esből)
Chelsea-Crystal Palace 4-1 (Lampard 28., J. Cole 54., Kezman 78., 90., ill. Riihilahti 43.)
Manchester United-Fulham 1-0 (C. Ronaldo 21.)
Portsmouth-Newcastle United 1-1 (Stone 45., ill. Dyer 43.)
Tottenham-Manchester City 2-1 (Defoe 16., Keane 4., ill. Reyna 44.)
Blackburn Rovers-Arsenal 0-1 (Van Persie 43.)
Birmingham City-Aston Villa 2-0 (Heskey 52., Gray 89.)
Middlesbrough-Southampton 1-3 (Hasselbaink 41., ill. Jakobsson 14., Crouch 60., 67.)
Liverpool-Everton 2-1 (Gerrard 27., Luis García 32., ill. Cahill 82.)