Hírek
Hírek : Későn jöttek a Bayern gólok.

Későn jöttek a Bayern gólok.

2005.04.13. 16:46

A Chelsea 3-2-es vereségével 6-5-ös összesítéssel ejtette ki a Bayern München-t a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. A nap másik találkozója, a Milan-Inter városi rangadó pedig botrányba fulladt.

A mindent eldöntő gól szerzőjét, Drogbát (középen) ünnepli Tiago és Joe Cole.

A németek nagyon fogatkoztak a visszavágó előtt, hogy a lényeg az, hogy nem szabad gólt kapniuk a meccsen, és mind a két félidőben kell lőniük egyet, mert akkor tovább tud menni a gárda a Chelsea ellen. Ám még az első találatot sem sikerült megszereznie a Bayern-nek, mivel az az angol Frank Lampard-nak sikerült először (már harmadszor betalálva a bajoroknok a két meccs alatt.) Méghozzá kísértetiesen hasonló körülmények között, mint az első meccsen, amikor Joe Cole lökete Lúcio-n változtatott irányt és jutott a gólvonalon túlra. Hát a vétkes ismét a brazil bekk volt, aki ezúttal Lampard lövésébe ért bele úgy, hogy az becsapja Oliver Kahn-t. A münchenieknek innentől kezdve már három gólra volt szükségük a továbblépéshez, és ezt nem nagyon látszott elérhetőnek miután a félidőben is 0-1 maradt az eredmény. Majd a második játékrészben is egészen a 65. percig kellett várni, amikor is a sors némileg igazságot szolgáltatott, miután Cech kapufára ütött Ballack fejese után a labda Pizarro elé pattant, aki az üres kapuba gurította azt. Ezután a németek óriási erőre kaptak és rohantak előre, és majdnem sikerült is nekik az újabb gól, mivel egy londoni védő (nemzetiségét tekintve német), Robert Huth fejelt bele Zé Roberto beadásába úgy, hogy az gellert kapva csak a felső kapufa tetejérőll pattant ki. Majd Ballack újabb remek fejesét vágta ki a gólvonalról elképesztő hidegvérrel Eidur Gudjohnsen. És ahogy az lenni szokott, a Chelsea ismét kihasználta a hazaiak hibáit. A 80. percben Joe Cole érte utol a labdát a szögletzászlónál, és cselezgetés helyett, mint ha csak edzésen lenne, középre ívelte a játékszert a londoniak részéről egyedül benntartózkodó Drogbához, aki véthetetlenül a kapu bal oldali sarkába fejelt. Innentől kezdve megsemmisülve adogatott a rekordbajnok, mégis ekkor játszott a legeredményesebben, mivel a gyengén teljesítő Makaay-t váltó Guerrero a 90. minutumban Cech hálójába pöckölt, majd a 95. percben a szintén csereként beállt Mehmet Scholl talált a kapuba. Ekkor került először egygólos távolságra Magath csapata, de mindezt kb. tíz másodpercig élvezhették, mivel Mejuto González játékvezető véget vetett a derbinek. A Chelsea tehát ott van már az elődöntőben, ahol a Juventus-Liverpool párharc győztesével játszik majd, Mourinho-val kiegészülve a kispadon.

Oliver Kahn azt ígérte nem kap egy gólt se saját közönsége előtt,

de Drogbán kívül Lampard is bevette a hálóját.

Nagyon úgy néz ki, hogy az AC Milan is csatlakozik a Bajnokok Ligája legjobb négy együttese közé. Anchellotti csapata a 75. percig 1-0-ra (összesítésben 3-0-ra) vezetett Shevchenko parádés távoli lövésével az Inter ellen, amikor a feldühödött kék-fekete szurkolók elkezdték palackokkal és egyéb tárgyakkal dobálni a rivális ellenfél kapusát, Didát, akit sikerült is eltalálniuk egy pirotechnikai eszközzel egy meg nem adott Cambiasso (teljesen szabályos) gól után. Markus Merk bíró így berendelte a csapatokat az öltözőbe, majd röviddel később újrakezdték volna a mérkőzést, de a drukkerek tovább folytatták a rendbontást, így a svájci játékmester véget vetett a találkozónak. Az eseményeket az UEFA illetékes bizottsága elemzi majd, és ezt követően hozza meg a szükséges fegyelmi intézkedéseket, illetve hirdeti ki a mérkőzés és a párharc hivatalos eredményét.

Dida valóságos célponttá vált a hajrában.

Ám eredeti feladatukra is felhasználták a pirotechnikai eszközöket, melyet Materazzi és Rui Costa is szemügyre vett.